Tyrimai » Gaisrų ekspertizės

Kilusio gaisro priežastis domina kiekvieną, o jos nustatymui reikalingos specialios žinios. Mes šias žinias turime ir siūlome atlikti:

 

Gaisravietės apžiūra - labai svarbus gaisro tyrimo etapas, nes jame surenkama pagrindinė informacija tolimesniam tyrimui. Atvykstame į įvykio vietą, atliekame apžiūrą, fiksuojame svarbius požymius, atrenkame objektus reikalingus tolimesniam tyrimui. Gaisravietės apžiūrą būtina atlikti kuo greičiau įvykus įvykiui, nes jos metu aptikti daiktiniai įrodymai bei nustatytos kitos svarbios aplinkybės yra labai svarbūs gaisro tyrimui. Dažnai gaisravietės apžiūra atidėliojama arba atliekama nekompetentingų asmenų, ko pasėkoje gaisro tyrimas yra labai apsunkinamas. Išvalius gaisravietę ir sunaikinus jos požymius (sunaikinus įrangą, atlikus remontą ir pan.) nebelieka galimybės atlikti detalesnės apžiūros, todėl tyrimo kokybė mažėja, o nustatyti tikrąją gaisro kilimo priežastį tampa sudėtingiau. Gaisravietės apžiūrai naudojame bepiločius orlaivius.

 

Laboratorinis tyrimas - atliekamas, kai apžiūros metu nustatoma būtinybė atlikti atrinktų objektų papildomą tyrimą. Paprastai atliekama metalografinė ekspertizė, apanglėjusios medienos ekspertizė, degių skysčių identifikavimo ekspertizė ir pan.

 

Gaisrinės saugos taisyklių pažeidimų nustatymas – pagal apžiūros rezultatus ir pateiktą medžiagą dažnai galima identifikuoti dėl kokių gaisrinės saugos taisyklių pažeidimų kilo gaisras ir kokie gaisrinės saugos pažeidimai galėjo daryti įtaką didesnei gaisro žalai.

 

Gaisro žalos dydžio vertinimas – panaudodami pažangiausią gaisrų modeliavimo programinę įrangą galime įvertinti įvairius galimus gaisro vystymosi scenarijus ir galimą jo žalą.

 

Specialisto išvada – vertinama informacija apie gaisrą, iškeliamos gaisro kilimo versijos ir nustatoma pagrįsta gaisro priežastis bei pateikiama trumpos formos išvada su vaizdine medžiaga apie gaisro priežastį ir pažeidimus.

 

Ekspertizės aktas – ekspertizės metu pagal gaisro vietoje surinktą ar/ir gautą medžiagą iškeliamos gaisro kilimo versijos ir jos nuodugniai ištiriamos atsižvelgiant į ugnies plitimo kelią, medžiagų savybes ir nustatoma pagrįsta gaisro kilimo priežastis.

 

Vertinimas, konsultacijos – procese kyla įvairų klausimų, į kuriuos be specialisto pagalbos sunku atsakyti, todėl konsultuojame visais su gaisrų tyrimu susijusiais klausimais.

 

Teismo ekspertizė – teismų pavedimu atliekame gaisrų ekspertizes. Mūsų ekspertai yra įrašyti į Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerijos teismo ekspertų sąrašą.

 

Raktiniai žodžiai: Gaisrų tyrimas, gaisro tyrimas, gaisriniai tyrimai, gaisro priežastis, gaisro židinys, pažeidimai, gaisrų ekspertizės